Ekopaliva pro vás
CZ EN DE

Firma BIOMAC s.r.o. vznikla v roce 2000. Její zakladatel, Ing. Zdeněk Černý, se však oboru výroby paliv z biomasy profesionálně věnuje již už od roku 1990. „Tehdy jsme viděli první dřevěnou briketu dovezenou ze Švédska a začali jsme okamžitě projektovat briketovací technologii“, upřesňuje zakladatel společnosti, Ing. Zdeněk Černý.

 

Současnost firmy

Společnost BIOMAC s.r.o. od svého založení, od roku 2000, je jedním z předních českých výrobců normovaných ekologických paliv z biomasy - dřevěné brikety a pelety,  kůrové brikety, energetická štěpka, palivové krbové dříví, podpalovací třísky, grilovací brikety a grilovací dřevěné uhlí. Jedná se o výrobu a technologii, kde mokrou a velmi objemnou dřevní biomasu na drtící lince rozdrtí, následně vysuší na požadovanou výhřevnost a poté slisují do malého objemu a zabalí do prodejního balení.

 

V současnosti BIOMAC disponuje s 51 výrobními linkami, z nichž zaměstnává podle směnnosti 6-12 lidí a denně každý závod vyrobí až jeden kamion ekopaliva (cca. 24 tun). Výrobní kapacita všech strojů pak přesahuje 130 000 tun slisované biomasy za rok.

Původně měla všechna ekopaliva zůstat doma a nahradit sirnaté uhlí na českém venkově. Neekologická politika předchozích vlád podporující fosilní paliva donutila velmi brzy firmu exportovat 95 % české produkce do sousedních pro-ekologicky laděných zemí, kde mají paliva z biomasy letitou tradici. Normovanou kvalitou paliv, cílenou obchodní strategií se BIOMAC stává přímým dodavatelem rakouských, italských, německých, dánských a belgických obchodních marketů. Za tuto exportní činnost získává firma v roce 2006 třetí místo v „Exportní ceně DHL“ a stává se také „Nejúspěšnějším klientem Czech Trade 2006“. Kromě vlastní produkce vykupuje a prodává BIOMAC do zahraničí také výrobky dalších českých a slovenských výrobců paliv z biomasy.

Dlouhodobým cílem společnosti je návrat vyráběných ekopaliv na český trh s postupným nahrazováním sirnatého uhlí na našem venkově za čisté ekopalivo.

BIOMAC proto buduje rozsáhlou prodejní síť, která již disponuje s více jak 60 prodejnami po celé České republice a dalších 23 prodejen na Slovensku. 

Po spuštění nových závodů v roce 2019 se BIOMAC stane největším českých výrobcem certifikovaných pelet ENplus A1. V srpnu 2018 jsme převzali do holdingu společnost Enviterm ve Ždírci nad Doubravou a tím navýšili výrobu o 20 tisíc tun pelet. Pro rok 2019 je záměr zvýšit výrobu o dalších 30 tisíc tun pelet a 15 tisíc tun briket. Toto navýšené množství bude prodáno na českém trhu.

Díky husté síti našich logistických center po celé ČR Vám můžeme objednané zboží dovézt až do domu. Na každém prodejním místě jsou jiné podmínky dopravy, proto Vás bude v případě objednávky kontaktovat náš prodejce. S ním si dohodnete termín a podmínky závozu, případně si můžete zboží osobně vyzvednout. Seznam prodejních najdete zde.

 

 

 

Biomac
BIOMAC s.r.o.
Brníčko 1009
783 91 Uničov


IČO: 25859145
spisová značka: C 22652
© 2013 - 2018 Biomac
Tvorba stránek Winternet